Киев, Украина

ПАКУВАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ

Пакування, транспортування та зберігання сендвіч-панелей

В процесі виробництва сендвіч-панелей металеві обкладки панелей обов’язково покривають захисною плівкою, яка запобігає пошкодженню лакофарбового покриття металу в процесі виробництва, транспортування та монтажу. Захисна плівка легко знімається з поверхні панелей після монтажу.

Для запобігання пошкоджень в процесі вантажно-розвантажувальних робіт, транспортування та зберігання, тришарові сендвіч-панелі складаються на технологічній лінії окремо за типами та розмірами та упаковуються в транспортні пакети на спеціальній пакувальній машині.

Для транспортування сендвіч-панелі складають у пачки. Стінові, залежно від товщини, кладуть в пачки від 6 до 16 панелей, покрівельні – від 6 до 12 панелей, висота пачки не перевищує 1000 мм.

Пачки складають на широкі підставки з пінопласту підвищеної жорсткості, висотою 170 мм, які забезпечують рівномірний розподіл ваги на нижню панель, захищаючи її від прогину при транспортуванні.

При транспортуванні автотранспортом використовуються відкриті платформи або бортові автомашини з шириною борту не менше 2450 мм для стінових сендвіч-панелей. Довжина автотранспортних засобів повинна відповідати довжині сендвіч-панелей, які транспортуються. Допускається звисання пачки з платформи не більше 1000 мм, за умови додаткового захисту від атмосферних опадів.

При транспортуванні обов’язкова наявність текстильних ременів для зв’язування пачок з сендвіч-панелями. Забороняється використання жорстких стяжних ременів. Запаковані, завантажені пачки не повинні торкатися борту автотранспортного засобу.

Розвантаження сендвіч-панелей відбувається за допомогою автонавантажувача з широкими вилами (для стінових та покрівельних панелей) або краном з використанням спеціальної траверси (для покрівельних панелей). Кожну пачку переносять та піднімають окремо навантажувачем або краном. Вивантажувати сендвіч-панелі слід механічним способом. Ручне вивантаження не рекомендується.

При зберіганні сендвіч-панелей рекомендується запобігати потраплянню вологи і прямих сонячних променів та перевіряти цілісність упаковки. Майданчик для тимчасового зберігання сендвіч-панелей повинен мати невеликий ухил до 3 градусів для відводу з поверхні пачок дощової і талої води. Поверхня майданчика повинна бути рівною, без виступів.

Пачки з сендвіч-панелями можна складати не більше ніж у два яруси. Заборонено розташовувати на поверхнях панелей інші вантажі, а також складати упаковки одну на одну зі зміщенням відносно центральної осі. По панелям не рекомендується ходити.

Зберігати упаковки з сендвіч-панелями рекомендується не більше 6 місяців з моменту виробництва, у складах закритого типу або під навісом. Також, необхідно захищати упаковки від дії прямих сонячних променів, атмосферних опадів і пилу та дотримуватися встановлених заходів пожежної безпеки.